Bakkely Gurre
------
Niels Peter Andersen
Ballen
------
Wilhelmine Sophie Johansdatter
------
Carl Christian Asmussen
------
Carl Sofus Wendelbo Qvist
------
Eva Sofie Louise Qvist
------
Inger Albertine Anna Qvist
------
Albert Johannes Bay Qvist
------
Dødfødt dreng Qvist
Bastrup Mark - Vamdrup sogn
------
Henrik Sofus Qvist
Bendstrup
------
Oline Pedersdatter
------
Peder Pedersen
Benløse
------
Ane Knudsdatter
Benløse - Sorø Amt
------
Johanne Pedersdatter
Benløse Kirke
------
Ane Knudsdatter
Birk
------
Christen Pedersen
Birkerød
------
Anna Johanne Elisabeth Larsen
Birkerød Kirke
------
Anna Johanne Elisabeth Larsen
Bisgård Mark
------
Johannes Hornshøj
Bjerth
------
Ane Margrethe Jørgensen
Blistrup Kirke
------
Alberta Emilie Andersen
------
Christian Sørensen
------
Sofie Severine Sørensen
------
Thomas Andreasen
------
Laura Jensine Nielsen
Blistrup, Frederiksborg Amt
------
Anna Kirstine Martine Larsen
Borbjerg
------
Jens Andersen
------
Johanne Christensdatter
------
Ane Marie Jensdatter
------
Kirsten Jensdatter
------
Anders Christensen Pajberg
------
Anne Jensdatter
------
Mette Iversdatter
------
NN
------
Maren Andersdatter
------
Peder Andersen
------
Maren Andersdatter
------
Mette Andersdatter
------
Karen Andersdatter
------
Laura Lauridsen
------
Nanna Lauridsen
------
Søren Pedersen
------
Ane Sørensdatter
------
Erik Christian Madsen
------
Peder Mikkelsen
------
Ingeborg Pedersdatter
------
Mikkel Pedersen
------
Johanne Marie Pedersdatter
------
Christen Pedersen
------
Andreas Andersen
Borbjerg Kirke
------
Jens Jensen
------
Jens Andersen
------
Johanne Christensdatter
------
Christen Jensen
------
Anders Jensen
------
Christen Jensen
------
Kirsten Jensdatter
------
Poul Jensen
------
Mette Iversdatter
------
Maren Andersdatter
------
Peder Andersen
------
Maren Andersdatter
------
Mette Andersdatter
------
Karen Andersdatter
------
Laura Lauridsen
------
Kristen Paiberg Lauridsen
------
Mads Eriksen
------
Erik Christian Madsen
------
Mads Christian Madsen
------
Ane Madsen
------
Jens Eriksen Hedegaard Madsen
------
Johannes Hornshøj
------
Katrine Sveidal
Borbjerg Kirkegård
------
Christen Jensen
------
Ane Marie Jensdatter
------
Kirsten Jensdatter
------
Anders Christensen Pajberg
------
Anne Jensdatter
------
NN
------
Kirsten Sørensdatter
------
Søren Pedersen
------
Erik Madsen
------
Peder Mikkelsen
------
Ane Marie Madsen
Bording Kirkegård
------
Poul Jensen
Boserup
------
Anders Hansen
------
Laura Hansine Hansen
------
Hans Severin Martin Hansen
------
Frits Teodor Hansen
------
Ane Mathilde Hansen
Boserup Skov
------
Ane Jensdatter
Bosiddede: Mønge
------
Lars Hansen
Bosiddende i Øster Ausum - Hjerm Ringkøbing Amt
------
Jens Christensen
Bosiddende i Dragør
------
Poul-Einar Helverskov
Bosiddende i Esrum - Frederiksborg Amt
------
Johan Simon Anton Joseph Brandt
------
Olivia Charlotte Kopparberg
Bosiddende i Hillerød - Frederiksborg Amt
------
Peter Petersen
------
Ane Marie Magdalene Jensen
Bosiddende i Hjerm - Ringkøbing Amt
------
Anna Cathrine Jensdatter
Bosiddende i Skt. Jørgensbjerg
------
Just Carl Caspersen Winther
------
Mathilde Kirstine Mathiasdatter
Bosiddende Skt. Jørgensbjerg
------
Niels Peter Andersen
Bosiddende Skt. Jørgensbjerg - Roskilde
------
Mathiis Larsen
Bosiddende Skt. Jørgensbjerg _ Roskilde
------
Birthe Pedersdatter
Bosiddende Villingebæk
------
Carlo Simon Petersen Brandt
------
Anna Sofie Petersen
Bosiddende, Sal Ringkøbing Amt, Skive, Vellev
------
Jens Sørensen
Bosiddende: Ammendrup
------
Søren Hansen
------
Karen Pedersdatter
Bosiddende: Asserbo
------
Jørgen Pedersen
Bosiddende: Bendstrup By Alsønderup,
------
Peder Sørensen
------
Kirsten Nielsdatter
Bosiddende: Borbjerg og Holstebro
------
Mads Christian Pedersen Sveidal
------
Kirstine Pedersen
Bosiddende: Boserup Esbønderup
------
Laura Hansine Hansen
Bosiddende: Darup By, Kamstrup og Tune
------
Birthe Marie Mathiasdatter
Bosiddende: Dragør
------
Eva Brandt
Bosiddende: Dronningemølle
------
Carl Poul Petersen Brandt
Bosiddende: Dronningemølle, Ofeliavej og
------
Frederik Simon Brandt
------
Kirstine Nicoline Larsen
Bosiddende: Esrumgade 22, Skt. Annagade 73
------
Nina Henriette Emilie Andersen
Bosiddende: Esrumvej 22, Skt. Annagade 73
------
Søren Niels Peter Petersen
Bosiddende: Esrumvej, Gl. Hellebækvej
------
Vilhelm Anton Joseph Brandt
------
Martha Margrethe Nielsen
Bosiddende: Fattighuset Frederiksberg år 1855
------
Christian Valdemar Bruun
Bosiddende: Galschiøtsvej 8 Helsingør
------
Amalie Nielsine Marie Brandt
Bosiddende: Gurre
------
Hans Anton Simon Brandt
Bosiddende: Gurre, Gurrehus
------
Marie Sophie Kirstine Brandt
Bosiddende: Gyldenstræde 1 Helsingør
------
Jens Olsen
------
Laurine Charlotte Hansen
Bosiddende: Hellerup
------
Johan Jacob Tetzlaff
Bosiddende: Helsingborg Stad
------
Regina Christina Nyberg
------
Johannes Kopparberg
Bosiddende: Helsinge
------
Alberta Emilie Andersen
------
Johan Peter Nielsen
Bosiddende: Helsingør
------
Olaf Hansen
Bosiddende: Hillerød
------
Ole Christian Hald
------
Martine Elisabeth Hald
------
Johan Tetzlaff
Bosiddende: Hillerød - Frederiksborg Amt
------
Jens Jensen
------
Birthe Kirstine Carlsdatter Winther
Bosiddende: Hindkær Mejrup
------
Christen Jensen
Bosiddende: Hjerm (Snuffelborg), Måbjerg,
------
Jens Madsen
Bosiddende: Hjerm Ringkøbing Amt, Langå
------
Mads Jensen Valdemar
Bosiddende: Holbæk
------
Sophie Martine Rasmusdatter
------
Jes Christian Schmidt
Bosiddende: Holbæk, Søllerød og Kbh. V
------
Charlotte Christiane Nielsine Glæiser
Bosiddende: Holbæk, Søllerød og Kbh. V
------
Niels Theodor Rasmussen
Bosiddende: Holstebro
------
Hans Bertelsen
------
Jens Peter Hansen
------
Dorothea Madsdatter
------
Jens Nielsen Hahl
Bosiddende: Holstebro og Mejrup
------
Ane Marie Lauridsen
------
Knud Petersen
Bosiddende: Holstebro, Nørre Felding og
------
Anne Johanne Madsdatter
------
Jens Jensen Waldemar
Bosiddende: Høbjerg - Helsinge, Skærød -
------
Jens Nielsen
Bosiddende: Høbjerg Helsinge
------
Johanne Margrethe Larsdatter
Bosiddende: Høbjerg, Helsinge
------
Søren Hansen
Bosiddende: Jyllinge - Frederiksborg Amt
------
Lauritz Mathiisen
Bosiddende: Jyllinge - Roskilde Amt
------
Bodil Olufdatter
Bosiddende: Kirke Hyllinge år 1860 -1890
------
Hans Peter Carlsen Winther
Bosiddende: København
------
Johan Søren Vendelbo Johansen
------
Axel Vendelbo Johansen
Bosiddende: København - ugift
------
Oline Kirstine Caspersen Winther
Bosiddende: København N.
------
Anna Christine Petersen
Bosiddende: Kågeröd - Sverige
------
Håkon Anderson Kopparberg
------
Gunnela Johansdattor
Bosiddende: Laugøe og Nejlinge Helsinge
------
Niels Pedersen
Bosiddende: Laugøe og Nejlinge Helsinge,
------
Ane Olsdatter
Bosiddende: Lille Moesbye Mejrup
------
Poul Jensen
------
Else Marie Jensdatter
Bosiddende: Lille Moesbye Mejrup, Højbjerg Mejrup
------
Jens Poulsen
------
Karen Christensdatter
Bosiddende: Lille Thoustruphus Mejrup
------
Ane Dorthea Jensdatter
Bosiddende: Lille Thoustuphus Mejrup
------
Laurids Christensen
Bosiddende: Lillerød, senere Holmegårdsvej 50
------
Hans Christian Frederik Petersen
Bosiddende: Mejrup
------
Ane Kirstine Pedesen Sveidal
------
Jens Poulsen
Bosiddende: Mejrup og Borbjerg
------
Kirsten Sørensdatter
Bosiddende: Mejrup og Holstebro
------
Johanne Marie Poulsdatter
Bosiddende: Mejrup, Borbjerg, og Holstebro
------
Christen Lauridsen Paiberg
Bosiddende: Mønge, Helsinge
------
Karen Jensdatter
Bosiddende: Måbjerg og Holstebro
------
Maren Jensdatter
Bosiddende: Måbjerg, Holstebro og
------
Mette Cathrine Olesen
Bosiddende: Nejlinge
------
Ane Nielsdatter
------
Børge Andersen
Bosiddende: Nørrehede Måbjerg
------
Frederik Otto Ludvig Hagen
Bosiddende: Roskilde
------
Lars Wendelboe Olsen
Bosiddende: Roskilde By
------
Mette Kirstine Jørgensdatter Wendelboe
------
Anders Rasmussen
Bosiddende: Roskilde by, Skt. Jørgensbjerg
------
Jacob Frederiksen
Bosiddende: Roskilde, Valby Kbh. Amt
------
Niels Jacob Bruun
Bosiddende: Sal Ringkøbing Amt, Skive, Vellev
------
Ane Margrethe Jørgensen
Bosiddende: Selsøe Roskilde Amt
------
Hans Larsen
Bosiddende: Selsøe Roskilde Amt
------
Lars Hansen
Bosiddende: Skarbye og Hjortsborg Hjerm Sogn
------
Jens Jensen
------
Ane Marie Laursdatter
Bosiddende: Skarbye Ringkøbing Amt
------
Anne Nielsdatter
Bosiddende: Skt. Jørgensbjerg
------
Maren Johansdatter
------
Ane Catrine Carlsdatter Winther
Bosiddende: Skt. Jørgensbjerg Roskilde
------
Casper Hansen Winther
Bosiddende: Skt. Jørgensbjerg - Roskilde Amt
------
Johan Sørensen
------
Kirstine Olavsdatter
Bosiddende: Skt. Jørgensbjerg , Nørrebrogade
------
Anna Andersen
Bosiddende: Skt. Jørgensbjerg, Nørrebrogade
------
Jørgen Wendelboe Jacobsen
Bosiddende: Slagelse
------
Anna Johanne Brandt
------
Viktor Frederik Christian Emanuel Frederiksen
Bosiddende: Sognegården Skt. Jørgensbjerg
------
Peder Nielsen
Bosiddende: Strandgade 53
------
Ragnhild Lorantie Betty Olsen
Bosiddende: Sundbyvester Amager
------
Peder Larsen
Bosiddende: Svogerslev
------
Mathias Abrahamsen
------
Ane Nielsdatter
------
Lars Mathiasen
------
Sidse Marie Frandsdatter
Bosiddende: Søborg, Esbønderup og Gurre
------
Hans August Brandt
------
Marie Kirstine Larsen
Bosiddende: Tjærby ved Roskilde
------
Hans Hansen
Bosiddende: Tjæreby ved Roskilde
------
Ane Mathiasdatter
------
Hans Pedersen
Bosiddende: Trelleborg - Sverige
------
Hans Magnus Kopparberg
------
Olina Larsdattor
Bosiddende: Valby Hvidovre i år 1880
------
Johanna Elisabeth Kopparberg
Bosiddende: Valby, Hvidovre år 1880
------
Alma Christine Tverberg (Kopparberg)
Bosiddende: ved Brylluppet i Flensborg
------
Kristen Sørensen Kristensen
Bosiddende: ved vielse Esrum
------
Christian Frederik Jørgensen
Bosiddende: Vegen Mølle
------
Jens Christensen
Bosiddende: Villingebæk
------
Carl Johan Brandt
Bosiddende: Århus
------
Carl Henrik Flemming
Bosiddende: Århus, Esbjerg, Vandel
------
Caroline Vilhelmine Hagen
------
Jens Andersen
Bosiddende:Ammendrup
------
Lars Sørensen
------
Mette Jørgensdatter
Bosiddende:Borbjerg og Holstebro
------
Jensine Antonsen
Bosiddende:Dronningemølle
------
Karl Andreas Larsen
Bosiddende:Hillerød
------
Ane Sophie Jørgensdatter Wendelboe
Bosiddende:Hjerm Ringkøbing Amt, Langå
------
Ane Josephsen
Bosiddende:København K.
------
Peder Vilhelm Petersen Brandt
Bosiddende:Roskilde
------
Edvard Sørensen
Bosiddende:Roskilde By, Skt. Jørgensbjerg
------
Anna Kirstine Abrahamsdatter
Bosiddende:Skarbye - Ringkøbing Amt
------
Laurs Jensen
Bosiddende:Tjæreby ved Roskilde
------
Kirsten Hansen
Bosiddende:Villingebæk - Frb. Amt
------
Anna Kirstine Martine Larsen
Bosiddende; Boserup Esbønderup
------
Anders Hansen
Bosiddnde: Dronningmølle
------
Olivia Marie Petersen Brandt
Brordrup
------
Hans Pedersen
------
Maren Kirstine Hansdatter
------
Hans Christiansen
------
Ellen Cathrine Christiansdatter
------
Peder Pedersen
------
Peder Pedersen
------
Mette Margrethe Pedersen
------
Karen Pedersen
------
Hans Christoffersen
------
Hans Hansen
------
Jens Hansen
Brudager
------
Magdalene Jørgensdatter
Brønshøj Kirke
------
Niels Peter Madsen
------
Bertine Christiane Madsen
------
Karl Wilhelm Madsen
------
Nielsine Petrea Madsen
------
Niels Peter Madsen
------
Albertine Kirsten Madsen
------
Niels Peter Madsen
------
Claudia Elisa Madsen
------
Ellen Oline Nielsen
Brønshøj Kirkegård
------
Niels Peter Madsen
------
Niels Peter Madsen
Budolfi Kirke - Ålborg
------
Poul-Einar Helverskov
Bukdal
------
Jens Christian Jensen
Baalbakke, Villingebæk
------
Eva Brandt
Win-Family v.6.0
Webmaster
--------
Homepage
01/01/2020